cor-lwh.gif (62 bytes) Halloween: Co To Jest, Skąd Się Wzięło... cor-rwh.gif (63 bytes)

 Home | Artykuły | Doniesienia | Linki | Info | Kontakt 

 
Czyli: jak powoli spychani jesteśmy na pozycje obronne w walce pogaństwa i okultu przeciw kulturze judeo-chrześcijańskiej. Jeśli wyda wam się to stwierdzenie śmiesznym, lub naciąganym, to może nie jesteście na to zjawisko wystarczająco uwrażliwieni. Bynajmniej, nie mówię tutaj o jakiejś paranoi, gdzie czytelnik miałby widzieć stracha za każdym krzakiem, ale o takiej zdroworozsądkowej ostrożności i obserwacji tego, co się wokół nas dzieje.
  

Halloween nie jest ani zabawne, ani nieszkodliwe, ani nowe. Jest oddawaniem hołdu śmierci i Szatanowi[1,2,3] - choćby pod przykrywką "dobrej zabawy" i "wesołości". Jak zawsze, ma tu zastosowanie zdrowa reguła, która mówi, że "jeśli nie wiem z czym mam do czynienia, to dlaczego mam się w to angażować". Jeśli zadacie sobie trud, by wejrzeć w istotę oraz korzenie tego święta, to przekonacie się, że jest to nie tylko zbiór pogańskich wierzeń i rytuałow. Co kiedyś funkcjonowało poprzez zabobon, chęć udobruchania, lub pozyskania sobie mocy pozaświata, obecnie powraca w zachodnim świecie, z trudną do wytłumaczenia siłą i energią, jako "zabawa", "magia i czary na wesoło", itp.

Dla tych, którzy się nie orientują, Halloween nie jest jakimś "nowym wymysłem", czy zjawiskiem. Wywodzi sie z Anglii i Iralandii, z czasów przed-chrześcijańskich, gdzie było praktykowane przez druidów, a następnie przywędrowało do Europy. Niektórzy wskazują na zródła tego święta w Indiach, skąd miało ono przywędrować do Europy przez Skandynawię. Kościół Katolicki, w usiłowaniu przeciwdziałania tym pogańskim obrzędom i w chęci ich zasymilowania, ustanowił w tym czasie święto, które znamy jako Święto Zmarłych, Wszystkich Świętych, lub Dzień Zaduszny.

Jak Caryl Matriciana pokazuje w swoim niedawnym filmie[2,4] na temat kultów, okultu, Halloween, magii itp. zjawisk, dzieci są bardzo łatwo wciągane do świata magii, czarów i niezwykłości poprzez oglądanie wielu z nowych produkcji Hollywoodzkich, książek, gier, a nawet w szkołach publicznych (sic!). W niektórych wywiadach z rodzicami wychodzą pewne niepokojące szczegóły, wskazujące na 
fakt, że za otoczką "niewinnej" zabawy kryje się prawdziwa moc i zjawiska wychodzące poza nasze codzienne doświadczenia. Kiedy pewna rodzina zaobserwowała wskaźnik poruszający się bez niczyjej pomocy po planszy "gry" oiji (fon. <łidżi>), którą kupili dla swoich dzieci, ich ciekawość wzięła górę nad ostrożnością i zaczęli się zagłębiać w eksperymenty i zgłebiać tzw. "wiedzę tajemną". 

W czasie Halloween we wszystkich krajach zachodnich zbierają się okultyści, sataniści, czarownice i inni adepci wiedzy tajemnej. W tym czasie giną ludziom czarne koty i inne zwierzęta, które są używane jako ofiary dla sił ciemności. Nie jest rzadkością używanie do tych celow noworodków i znane są przypadki mordów rytualnych w formie ofiary. Policjanci i pracownicy FBI w USA i innych zachodnich krajach - z racji pełnionych funkcji - mają do czynienia z wynikami całej tej ponurej aktywności przypadajacej na czas Halloween. Opowiadają o różnego rodzaju dziwnych, okultystycznych obrzędach i rytualnych gwałtach na młodych dziewczynach, które były przyciągnięte do uczestnictwa w "imprezie" "otoczką niezwykłości".

Jeśli uśmiechacie się teraz, mysląc, że są to zjawiska marginalne, proponuję abyście zbadali to na własną rękę. Nie tylko, że te zjawiska nie mają już charakteru marginalnego, ale mają one tendencje zwyżkowe. Jest znamiennym sam fakt, że w Polsce nie obchodziło się świeta Halloween w ogóle, aż do teraz, kiedy zaczyna ono zdobywać zadziwiającą popularność. 

Zapytajcie kogoś, kto obchodzi to święto w jakikolwiek sposób, co on, czy ona, właściwie obchodzi. Jeśli odpowie, że jest to tylko okazja, żeby się "zabawić", spróbujcie się dowiedzieć, jaka "okazja"... Gdyby nie fakt, że na całym świecie - nie tylko w czasie święta Halloween - zaznacza się nasilenie wpływów pogańskich, okultystycznych, religii wschodu, itp. w różnych zakresach życia (czy wezmiemy świat biznesu, rozrywki, edukację, itd.), możnaby powiedzieć, że pojawiło się ono w Polsce "ni z juszki, ni z pietruszki", czy "ni przypiął, ni przyłatał", jako że nie ma jego zaistnienie u nas żadnych podstaw, czy korzeni kulturowych, ani historycznych. Możnaby wprawdzie wskazać na tzw. "zaduszki" oraz korzenie Święta Zmarłych, ale przekraczałoby to zakres tego artykułu, który ma na celu jedynie zasygnalizowanie pewnych zjawisk. 

Mam nadzieję, że przyglądniecie się temu zjawisku, czy też grupie zjawisk, bliżej. Szczególnie, jeśli macie dzieci. Nawet jeśli odrzucicie twierdzenie, że Halloween jest całkowitym zaprzeczeniem tego na czym zasadza się chrześcijaństwo, zaprzeczeniem prawd zawartych w Biblii (np. dlatego, że nie jesteście chrześcijanami i jest wam to wszystko jedno...), to można się domyślić, że nie życzylibyście sobie, aby wasza latorośl znalazła się w sytuacji i towarzystwie, które mogą mieć dla niej/niego nieporządany wpływ, czy następstwa. Dla tych, którzy uznają wagę Biblii, należy wspomnieć, że Pismo Święte, zarowno w Starym, jak i Nowym Testamencie, ostrzega przed 
kontaktowaniem się z tzw. "zaświatem", siłami demonicznymi i zajmowaniem się dywinacją, okultyzmem, magią, czarami, itp.[6]

Wielu ludzi, uważających się za racjonalnych i obojętnych, lub krytycznie nastawionych do religii, angażuje się (o ironio!) w rzeczy, które mają podłoże, korzenie, lub charakter jak najbardziej religijny. Mógłbym tu wymienić teorię ewolucjonizmu, która (jako całość) nie jest niczym innym, jak tylko mieszanką panteizmu i pogaństwa, maskującymi się jako "naukowa teoria". Wielu ludzi o dobrych intencjach daje się wrobić w oddawanie czci "matce ziemi" (czytaj: starożytnej bogini Gai) w postaci ruchów i organizacji ekologiczncych. Ateizm nie jest dużo lepszy; ma wszelkie cechy religii, bo w swoim upartym twierdzeniu, że Bóg nie istnieje, wyraża swój religijny aksjomat, zakładający, że jego adepci są wszechwiedzący! Komunizm, będący przedłużeniem satanizmu i okultu, dał niejeden przykład swojego religijnego dogmatyzmu. Jeśli zaś macie wątpliwości co do jego satanicznego charakteru, wystarczy popatrzyć na jego owoce... 
Dlaczego o tym wspominam? Ażeby unaocznić czytelnikowi fakt, że jest wokół nas wiele rzeczy, które nie są tym za co chcą w naszych oczach uchodzić. Jeśli jedyną odpowiedzią na moje zarzuty pod adresem Halloween ma być, "och, to przecież tylko zabawa!", to ja takiej odpowiedzi nie mogę zaakceptować - szczególnie wiedząc to, czego do tej pory dowiedziałem się na ten temat.

 


1. Jeremiah Films, 2003.
Adres: www.jeremiahfilms.com 

2. Koinonia House. Zebrane materiały.
Adres: www.khouse.org 

3. Halloween, Grazingsheep.com, 2002. 
Adres: http://www.grazingsheep.com/news/flash/pl/gsnp_disp.asp?use=byid&IID=55

4. Ciemna Strona Halloween, Caryl Matrisciana, 2001.
Adres: http://www.grazingsheep.com/artp/duch/2003/2003_10_hallow_ciemna.htm 

5. Between Good and Evil, wywiad z Caryl Matrisciana przeprowadzony przez Dr. Stana Monteitha w Radio Liberty, 17.10.2003 (Archiwum audio programu Radio Liberty)
Adres: http://www.radioliberty.com 

6. Halloween, Święto Zmarłych, Dzień Zaduszny (brak autora i daty)
Historyczny rys święta Halloween w perspektywie ewangelicznego chrześcijaństwa, z odnośnikami do Biblii, encyklopedii, literatury ezoterycznej i innych materiałów.
Adres: http://www.betania.katowice.pl/Haloween/halloween.htm 

7. Kompilacja informacji z różnych zródeł.

  

R-Kiver / Zamieszczone: 2003.10 / Ostatnie zmiany: 2005.10

 Home | Artykuły | Doniesienia | Linki | Info | Kontakt 

cor-blwh.gif (63 bytes)

|| © grazingsheep.com   1999-2009 ||

cor-brwh.gif (63 bytes)