cor-lwh.gif (62 bytes) Ciemna Strona Halloween cor-rwh.gif (63 bytes)

 Home | Artykuły | Doniesienia | Linki | Info | Kontakt 

 
Caryl Matrisciana, żona chrześcijańskiego producenta filmowego, Pata Matrisciana, jest znanym i poszukiwanym znawcą kultów i okultu. Jest autorytetem w tym zakresie i pojawia się w programach telewizyjnych, filmach i jest gościem w audycjach radiowych w USA, Kanadzie, Anglii i w innych krajach. Wraz z mężem stworzyli wiele filmów dokumentalnych, sięgających w rejony rzadko eksplorowane przez największe zachodnie media i producentów filmowych. W poniższym artykule Caryl omawia niektóre zagadnienia poruszane w jej ostatnich kilku filmach obnażających indoktrynację okultem, pogańskimi wierzeniami i obrzędami w masmediach, szkołach publicznych, literaturze, etc.
  

Jest marzeniem, dla każdego dziecka z wyobraźnią, ubrać się na Halloween jak książkowy czy bajkowy bohater. Raz do roku mają okazję zaspokoić swoje fantazje - i kostiumami i słodyczami - ulice wypełnione są małymi wiedźmami i goblinami. Ale dlaczego obchodzimy to 'dziecięce' święto zwane Halloween?

Niegroźne, jak może się wydawać większości ludzi, Halloween ma swoje korzenie w starożytnych praktykach okultystycznych. Robienie kostiumów, zabawa w 'łakocie albo psota' czy wywieszanie wymyślnych lampionów - to wszystko jest przenoszeniem tradycji pogańskich. I pomimo tego, że współczesne społeczeństwo nie uwierzy w to, praktyki pogańskie - włączając mroczne rytuały - ciągle dzisiaj mają miejsce.

Halloween jest świętym dniem pogan. Ten celtycki dzień Nowego Roku, zwany przez Druidów "Samhaine", jest obchodzony 31 października. Członkowie Wicca - zarejestrowanego, zwolnionego z podatku ruchu religijnego oraz Sataniści mają ten dzień w wielkim poważaniu, odprawiając późną nocą specjalne, często makabryczne obrzędy. Zgodnie z "Encyklopedią białej magii. Poradnik sezonowy" Paddy Slade "w Samhaine zasłona pomiędzy naszym światem, a zaświatami jest wyjątkowo cienka i jest to najlepszy czas na przyciąganie tych, których już dawno nie ma z nami."

Zauważając zło ukryte za obrzędami "komunikacji" ze zmarłymi i duchami, Kościół Katolicki przesunął "Wszystkich Świętych" z maja na 1 listopada. Dzień został zarezerwowany do oddawania czci umęczonym chrześcijanom. Niebawem zrobili to i Protestanci, ale symbole i praktyki okultystyczne nadal są dominujące.

Co więc powinien zrobić, w tej sprawie, rodzic? Przed podążeniem za resztą tłumu i obchodzeniem tego pogańskiego święta, sugeruję się doinformować. Jako osobiście zaangażowana w okultyzm, jako producent filmów dokumentalnych, współpracowałam [autorka tekstu - Caryl Matrisciana -przyp. tłum.] z Cutting Edge Films przy tworzeniu "Halloween: Trik or treat?". Aby dotrzeć do źródeł Halloween, w filmie zawarty jest autentyczny materiał z ceremonii pogańskich i komentarz praktykujących druidów i czarownic. Wyjaśniona jest tam pogańska symbolika zwrotu "łakocie albo żart", lampionów jak również inne pozornie niegroźne zabawy.

Jako pierwszy pojawia się tam wywiad z byłym Satanistą, który opowiada o swoich doświadczeniach z dorastania w grupie Satanistów. Obecnie zadeklarowany chrześcijanin przywołuje z pamięci dzieciństwo pełne strachu i seksualnego wykorzystywania.
W wieku lat 11 uczestniczył on w nocy Halloween, w której poświęcono młodą dziewczynę, a jej krwią podzielili się starsi.
Teraz Halloween przywraca jego wspomnienia okropnych przeżyć.

Zdarzenia tego typu powtarzają się co rok. Niegdysiejszy Satanista - teraz sierżant Policji w Baldwin Park w Południowej Kalifornii, a zarazem członek brytyjskiego parlamentu przypomniał o fakcie, iż przerażające, mordercze praktyki Satanistyczne mają miejsce w Halloween na całym świecie. Jednakże opinia publiczna pochopnie nie daje wiary takim sygnałom, nie chcąc uwierzyć że ten dzień to coś więcej niż dziecięca zabawa.

Społeczeństwo tak silnie przestało zwracać uwagę na Okultyzm i jego wielkie święto Halloween, że zignorowali także dziecięcą literaturę o tym traktującą.
Zjawisko Harrego Pottera zapoczątkowane przez J. K. Rowling rozprzestrzeniło się jak pożar. Halloween jest w tej serii dniem wspaniałym; przekonanie to zaczyna się stawać bardzo popularnym w Wielkiej Brytanii.

Rodzice Harrego - czarownica i czarodziej podziwiani za swoje wspaniałe umiejętności w posługiwaniu się "Sztuką" - zostali zabici przez złego czarodzieja Voldemorta, kiedy Harry był jeszcze małym dzieckiem.
Próbując zgładzić dziecko, Voldemort zdołał tylko zostawić na jego czole znamię.

Blizna powstała w nieudanym zamachu na jego życie, stała się oznaką honoru w świecie czarodziei. W wieku 11 lat chłopiec wyjechał z domu, by uczęszczać do szkoły czarodziei w Hogwarcie, gdzie uczyli się kiedyś jego rodzice.

Fani Pottera nie przyznają się, że rodzice tej fikcyjnej postaci zostali zamordowani w Halloween, powołując się na książkę mówiącą o "bonfire night". Jednakże wszyscy Ci, którym znajome są obyczaje Anglików, mogą bez trudu stwierdzić faktyczny dzień ich śmierci.

Na początku siedmiotomowej serii (cztery książki zostały już opublikowane [aktualnie pięć -przyp.tłum.]) świat czarodziei huczy z powodu śmierci Potterów. Wynikiem tego są dziwne zjawiska obserwowane przez ludzi nie wierzących w magię - Mugoli. Jeden z Mugolskich synoptyków wyjaśnia to tak: "Ludzie zaczęli świętować bonfire night wcześniej - przecież to jeszcze tydzień, ludzie".

Bonfire Night znane również jako Noc Guya Hawkesa, zbiega się ze świętowaniem Halloween. Ma to miejsce 5 listopada - tydzień po amerykańskim Halloween (z pewnością nie przez przypadek 5 listopada jest dniem premiery filmu o Harrym Potterze w Wielkiej Brytanii).

[W 1603 roku na tron Anglii wstąpił Jakub I. Za jego rządów prześladowano katolików i purytan co doprowadziło do spisku prochowego - "gunpowder plot", mającego na celu wysadzenie parlamentu. Nieudany zamach miał miejsce 5 listopada - co roku obchodzone jest "bonfire night", kiedy to na wielkich ogniskach w całym kraju pali się kukłę zamachowca Guya Fawkesa. Dzieci na kilka dni przed świętem wychodzą z kukłami i zbierają pieniądze, krzycząc "grosz dla Guya" (czasem malując swoje twarze na czarno) -przyp. tłum]

"Ale to tylko nieszkodliwa zabawa" powiedzą fani Pottera - takie samo uzasadnienie mają ludzie, włączając chrześcijan, którzy obchodzą Halloween. Ale jak zaznaczyłam wcześniej, co rozszerza film "Halloween: Trick or treat?", "niewinna zabawa" w Halloween jest w rzeczywistości pozostałością okultystycznych praktyk.

Świat magii i czarów, do którego należy Harry Potter, jest idealizowany przez książkową serię. Widziałam w mediach, w wielu miejscach w Internecie, jak wiele dzieci czytających Harrego chce uczyć się w Hogwarcie, uczyć się czarów. Czy rodzice są świadomi groźby, a nawet zła postaci ze świata Harrego?

W drugim tomie - "Harry Potter i komnata tajemnic", 17 letni uczeń Tom Riddle (który jest dorastającym Voldemortem) opowiada Harremu o 11 letniej Ginny Weasley. Zapragnął on posiąść jej duszę i ciało i dziewczyna została przez niego opętana. Voldemort mówi:

"Otworzyła swoje serce i wyjawiła wszystkie swoje sekrety niewidzialnemu nieznajomemu ... powierzyła mi wszystkie swoje żałosne obawy i smutki ... byłem cierpliwy ... sympatyczny ... życzliwy ... Ginny pokochała mnie ... zawsze byłem zdolny do oczarowania ludzi, którzy byli mi potrzebni. No i Ginny oddała mi swoją duszę i okazało się że dokładnie tego potrzebowałem ... rosłem w siłę na diecie z jej najgłębszych obaw, jej najczarniejszych sekretów. Byłem coraz potężniejszy, dużo potężniejszy niż mała panna Weasley, na tyle potężny by zacząć karmić ją swoimi sekretami, by wlewać w nią cząstkę swej duszy..."

Po opętaniu Ginny napisała w swoim pamiętniku: "Myślę że tracę pamięć. Na moich szatach znalazłam pióra kogucie i nie wiem skąd się wzięły ... nie potrafię sobie przypomnieć co robiłam w noc Halloween, ale coś zaatakowało kota ... dziś był kolejny atak i nie wiem gdzie wtedy byłam ... czuję że oszaleję ... myślę że to ja jestem tą, kto atakuje wszystkich..."

I była nią. W Halloween, pod wpływem Voldemorta, Ginny zabiła szkolnego koguta i kota. Oczywiście jest to klasyczne opętanie ukazane w nieobliczalnym i nienawistnym zachowaniu jedenastolatki. Straciła pamięć, zabiła będąc pod czyjąś kontrolą i pokazała swoje uczucia i lojalność względem złej siły przez swoje słowa, emocje, wyobrażenia.

I mamy pozwolić by nasze dzieci czytały to dla rozrywki?

(...)

 


Literatura:

The Dark Side Of Halloween - WorldNetDaily.com
http://www.worldnetdaily.com/news/article.asp?ARTICLE_ID=25011 

Halloween - Koinonia House
http://www.khouse.org/biblestudy/halloween/ 

Jeremiah Films Home Page - JeremiahFilms.com
http://www.jeremiahfilms.com/ 

 

  

Tlum: Michal W. / Zamieszczone: 2003.10 / Zmiany/uaktualnione:2005.10

 Home | Artykuły | Doniesienia | Linki | Info | Kontakt 

cor-blwh.gif (63 bytes)

|| © grazingsheep.com   1999-2009 ||

cor-brwh.gif (63 bytes)