Prehistoryczne Migawki

 Home | Artykuły | Doniesienia | Linki | Info | Kontakt 

  
Koinonia House Online
- Zajrzyj do źródeł - wiele interesujących materiałów -
   
  
Autor: Chuck Missler

Artykuł ukazał się w wydaniu Personal Update z marca 1996.
  

   
Wielkanocne Przypuszczenie:

 Prehistoryczne Migawki

 

W ubiegłym miesiącu Amerykańskie Muzeum Historii Naturalnej w Nowym Jorku udostępniło dobrze zorganizowaną wystawę zatytułowaną "Bursztyn: Okno do Przeszłości."

Wystawa prezentuje 146 skamieniałych okazów i obiektów ozdobnych z muzeów i prywatnych kolekcji z całego świata, zawierające amulety Ery Kamienia Łupanego ze Skandynawii, 18-wieczne chińskie figurki oraz skarby kiedyś posiadane przez Medicisa z Italii i carów rosyjskich.1

Zasadniczo, bursztyn jest wyschnietą żywicą drzew, której molekuły stopniowo łączą się - amalgują - w długie, mocne łańcuchy, obracając się w materiał całkiem jak plastik:

hermetyczny, wodoszczelny i chemicznie obojętny.

Czasem, ściekając po pniu drzewa, żywica zachowywała się jak pułapka i otaczała owady, małe jaszczurki, czy cokolwiek co zdarzyło się wdepnąć w nią, i w ten sposób zatapiając nieszczęsne stworzenie na pokaz w kapsule czasowej.

Próbki obecnie zgromadzone zawierają roztocze podróżujace na pszczołach, chrząszcza wypluwajacego strumien trujacych baniek w akcie obrony; pająki złapane w czasie parzenia; polującego modliszka zaatakowanego przez mrówki; oraz pająka kończącego posiłek składający się ze stonogi.

 

Wejrzenie w Park Jurajski

Dzieki rozrywkowemu filmowi Michaela Crichtona, Park Jurajski, który zajal sie spekulatywnymi mozliwosciami klonowania prehistorycznych zwierzat z DNA uzyskanych z przedpotopowego komara uwiezionego w bursztynie, mamy teraz przypuszczalnego kandydata na technologie zmartwychwstania.

Kazda z 75 miliardów komórek ciala ludzkiego (z wylaczeniem czerwonych cialek krwi) ma caly zestaw chromosomów w swoim jadrze. Kazde jadro ma 46 chromosomów w 23 parach.

W kazdym chromosomie jest zwinieta nic DNA, która zawiera setki milionów bazowych par. Gdybysmy rozciagneli ja prosto, mierzylaby 3 do 9 stóp (ok. 1 do 3 m) i 20 atomów w przekroju.

Kazdy DNA koduje mapy dla kazdego z nas, zawierajace cala nasza historie genetyczna, wlacznie ze wszystkimi tymi szczególami, które okreslaja nas jako odrebne jednostki.

Kod DNA jest uniwersalny - czy to dla czlowieka, czy szczura, nietoperza, myszy, czy robaka, albo muchy - wszystkie te kody zycia wykorzystuja korekcje bledu typu "trzy z czterech", kod cyfrowy, który wyszedl od tego samego "producenta oprogramowania".

Fakt, ze kod DNA, oraz wszystkie towarzyszace mu mechanizmy, wykorzystuja kod cyfrowy, obala ewolucyjna teorie biogenezy.2

Tymczasem, fragmenty genów z DNA skamienielin jaj dinozaurów udalo sie odzyskac studentom z Uniwersytetu w Bejdzin w chinskiej prowincji Henan. Odnale?li oni 305 prawie nienaruszonych jaj dinozaurów odzyskanych z 24 oddzielnych gniazd.

Sa, jednakze, pewne istotne technologie do stworzenia zanim jakiekolwiek klonowanie stanie sie mozliwe chocby w teorii.

 

Technologia Zmartwychwstania

Jednakze sam pomysl, ze jakies prehistoryczne zwierze moglo by byc odtworzone ze swojej genetycznej historii, zakodowanej w jednej czasteczce DNA, powinien nam dac pewne dosyc prowokacyjne wejrzenie w mozliwa technologie niesmiertelnosci i zmartwychwstania.

Skad pochodza nasze zmartwychwstale ciala? Nasze ciala podlegaja, oczywiscie, prawom fizycznym i ulegaja rozkladowi po smierci. Potoczny dylemat, popularny wsród sceptyków, o Chrzescijanach zjedzonych przez kanibali jest czesto przytaczany jako argument obalajacy [biblijna doktryne zmartwychwstania].

 

Atomy Sa Zamienne

Chemicznie, kazdy z nas sklada sie z okolo 17 pierwiastków - tych samych, które sa w ziemi. Jestesmy literalnie "...z prochu ziemi." 3 (Jak Mojzesz wiedzial o tym!).

W sposób oczywisty wszystkie atomy tlenu, wegla i wodoru sa zamienne: Bóg nie musial by uzywac zadnych konkretnych atomów. Nawet gdyby mial na mysli cykl zycia i system metaboliczny, taki jakiego czescia jestesmy obecnie.

Wszystko czego by potrzebowal, to szczypta informacji, kod, który stanowi twoja historie genetyczna: twoje DNA i byc moze jeszcze cos innego.

To "prawdziwe ty" to software, oprogramowanie, nie hardware, osprzet. Nazwijmy to sobie "dusza", czy czyms takim. Twoje cialo jest tylko tymczasowym mieszkaniem dla tego "ty".4

 

Falszywe Koncepty ze Slabej Fizyki

Jesli wezmiesz pusta dyskietke komputerowa i zwazysz ja, to bedzie wazyla 0.7 uncji. Jesli teraz zaladujesz ja ponad milionem bajtów informacji, bedzie wazyla dokladnie tyle samo. Oprogramowanie nie ma masy. Moze byc nawet transmitowane niewidzialnie, droga radiowa.

Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy, ze sam czas jest wlasnoscia fizyczna: zmienia sie z masa, przyspieszeniem i grawitacja. Skoro to "prawdziwe ty" jest oprogramowaniem, a nie sprzetem, wiec nie ma masy: stad, nie ma ograniczen wynikajacych z wlasnosci czasu.

To prawdziwe ty jest wieczne - i to jest problem. Gdzie ja spedzisz? W obecnosci Boga (jesli jestes doskonaly); lub obecnosc Boga bedzie ci odmówiona - cos czego nie jestesmy w stanie zglebic.

(Niektórzy [sekularni] naukowcy równiez wierza, ze cale zycie ma zmartwychwstac.5)

 

Mój Nowy Komputer

Mój osobisty rozklad podrózy, wraz z terminami agresywnego wydawnictwa, uczynily mnie uzaleznionym od mojego laptopa. Po wielu latach naduzywania go, mój stary laptop ostatecznie umarl. Pewni drodzy przyjaciele, widzac moja zaleznosc od tego urzadzenia, potraktowali mnie najnowszym typem laptopa w miejsce starego.

Kiedy przybyl zaladowalem go znanym mi oprogramowaniem - dane i narzedzia, do których zdazylem sie przyzwyczaic w ciagu wielu lat.

I natychmiast przyszly wszystkie do zycia w znanym mi ksztalcie - tyle tylko, ze pracuja ok. 100 razy szybciej! ... w pelnym kolorze! Bylem doprawdy oszolomiony ta zdumiewajaca zmiana!

Mam dla ciebie dobra wiadomosc! Ty i ja, takze zmierzamy ku takiej zmianie!

...jesli jestes w Chrystusie, spadkobierca zbawienia.

Bóg ma dla ciebie przyszlosc, która jest tak fantastyczna, ze nie ma sposobu, ze mozesz sobie na nia "zapracowac". Jednakze, jest dostepna za "prosze". Czy skorzystaliscie z Jego oferty? ...naprawde?

---

 

W celu zapoznania sie z kompletniejsza dyskusja na temat technologii zmartwychwstania, zapoznaj sie z naszym pakietem Stad do Wiecznosci.

 Przypisy:

1. Magazyn Time, 12 luty 1996.

2. Denton, Michel, Ewolucja: Teoria w Opalach, Alder & Alder Publishing, Bethesda MD, 1985. Zobacz równiez w naszym pakiecie zapoznawczym, Wielka Przygoda oraz Poza Czasem i Przestrzenia, lub noty z naszego Komentarza Ekspozycyjnego na Temat Stworzenia, Tom Pierwszy.

3. Stworzenia 2:7; 3:19 (cf. Izajasza 29:4).

4. Zobacz nasz pakiet, Architektura Czlowieka, na formie zamówienia.

5. Tipler, Frank J., Fizyka Niesmiertelnosci, Doubleday, New York NY, 1994. (Jakkolwiek, mozesz sie dowiedziec wiecej z najwazniejszego rozdzialu Biblii: 1 Koryntian 15.)

 

 
Tłumaczenia artykułów Koinonia House są zamieszczane na tych stronach za ustną zgodą wydawnictwa.
Tłumaczenia artykułów Johna Loefflera ( www.steelonsteel.com / www.newswithviews.com ) mają jego pisemne "błogosławieństwo".
Techniczne pytania prosimy kierować do nas poprzez nasz formularz kontaktu.

 

Tłum: RKiver, 1997 / Ostatnie zmiany i korekta: 1999 / adaptacja do nowego formatu: 2005.07

 Home | Artykuły | Doniesienia | Linki | Info | Kontakt 

|| © grazingsheep.com   1999-2009 ||