Wiecej na temat odbudowy Swiatyni w Jerozolimie

 Home | Artykuły | Doniesienia | Linki | Info | Kontakt 

  
Koinonia House Online
- Zagladnij do zródel - wiele interesujacych materialów -
   

NOTA OD TŁUMACZA:
Poniższy artykuł jest wyjątkowo stary. Nie miałoby sensu "grzebać się" w tak dalekiej przeszłości, gdyby nie to, że wnosi on kilka nowych informacji, o których wcześniej wielu z nas nie słyszało.

 
   
Nowe odkrycie
Chuck Missler

Każdego roku Konferencja Świątyni Jerozolimskiej [Jerusalem Temple Conference] dowodzi, że jest jednym z najlepszych źródeł informacji o postępach w przygotowaniu do budowy Trzeciej Świątyni.


Dokładna lokalizacja?

Wiele kontrowersji wywołuje dzisiejsza lokalizacja pierwszej i drugiej świątyni. Tradycyjnym miejscem jest -oczywiście- Kopuła Skały, miejsce kultu Muzułmanów, widoczne i dominujące nad Wzgórzem świątynnym. Większość Rabinów w Izraelu przyjmuje to miejsce jako ich lokalizację.

Badania Dr Asher'a Kaufman'a natomiast, sygnalizują że świątynie mogły stać 100 metrów na północ od Kopuły Skały.

Być może najbardziej prowokacyjne domysły wysunął Tuvia Sagiv, który jako ich lokalizację wskazał południe od Kopuły. (Każde z tych zdań było wcześniej prezentowane w naszych newsletterach i publikacjach dotyczących konferencji.) 1

 
Podczerwień

Jak zawsze, najbardziej interesującym wystąpieniem na konferencji, była prezentacja Sagiv'a. Wpierw dokonał on przeglądu istniejących już, wątpliwych punktów widzenia, które pojawiły się z trójwymiarowych badań komputerowych, badań wzniesienia sprzecznych ze starożytnymi tekstami Tytusa i Agrypy, według których ze wzniesienia oglądać można było Azarah itd.
Wtedy pokazał wszystkim obecnym fotografię podczerwoną, zrobioną dwa tygodnie wcześniej podczas przelotu nad Kopułą Skały.

Zróżnicowana szybkość stygnięcia, może czasem ujawnić podziemne twory; te techniki mogą być dość odkrywcze, jeśli zdjęcie zrobi się w odpowiednich warunkach.

Fotografia czuła na ciepło ujawniła pięcioboczny kształt leżący pod Kopułą. Twór ten może być Wieżą Strato, częścią Fortecy Antonia.
Podobna struktura, również nazywana Wieżą Strato, była częścią rzymskich budynków w Cezarei, na izraelskim wybrzeżu.
2

Aristobulus I, Król Judei panował tam między 104, a 103 przed Chrystusem. Jego brat został zamordowany w podziemnym przejściu do Wieży Strato, która była pomiędzy Świątynią, a Fortecą Antonia. 3  To powinno wskazywać, że ta wystająca skała, obecnie przykryta sławną Kopułą Skały, była częścią Fortecy Antonia, nie świątyni. Nabiera to większego sensu, ponieważ umiejscawia fosę na północ od Fortecy, a nie pomiędzy Fortecą, a Świątynią.

Jerozolima zawsze była trudna do obrony ze strony północnej, jako że jest chroniona przez doliny od południa, wschodu i zachodu. Starożytne zapiski również wskazują, iż Antonia była bezpośrednio przyległa do dzielnicy świątynnej. Wszystko nabiera sensu.

 
Wnioski

Jedynie rzeczywisty dostęp do wzgórza oraz ostrożne wykopaliska archeologiczne dadzą rozwiązanie tych zagadek. A niestabilna sytuacja polityczna tylko powiększa ilość spekulacji. Jako że Moshe Dayan -w swoim własnym układzie "ziemia za pokój"- przyznał kontrolę nad Wzgórzem Świątynnym muzułmańskiemu WAQF, trzeba poważnych zmian, by takie badania mogły być rozpoczęte, nie wspominając o odbudowie miejsca kultu.

Ale my wiemy, że Świątynia zostanie odbudowana. Paweł, Jan i Nasz Pan mówili o tym miejscu, w odniesieniu do czasów poprzedzających drugie przyjście Jezusa.4
A przygotowania się rozpoczęły. Główne elementy są transportowane na miejsce budowy na czas ostatecznego odliczania.
Czy odrobiłeś już swoją pracę domową?

 

Ten artykuł był pierwotnie opublikowany w 1995, w kwietniowym numerze Personal Update NewsJournal.

 


Odnosniki:
    
1. Personal UPDATE, styczeń 1993, str. 19-20; maj 1993, str. 9-15;
nagranie dzwiękowe, notatki z Konferencji Świątyni Jerozolimskiej, 1993 & 1994; The Coming Temple (książka).
2. Flavius, Josephus, Wars of the Jews, III. 5.
3. ibid. III. 4.
4. 2 Tesaloniczan 2:4; Objawienie 11:1-2; Mateusz 24:15
 

 

Tłumaczenia artykułów Koinonia House są zamieszczane na tych stronach za ustną zgodą wydawnictwa.
Tłumaczenia artykułów Johna Loefflera ( www.steelonsteel.com / www.newswithviews.com ) mają jego pisemne "błogosławieństwo".
Techniczne pytania prosimy kierować do nas poprzez nasz formularz kontaktu.
  
  Tłumaczenie: 
Michał W.    
 Lipiec 2002
 

 Home | Artykuły | Doniesienia | Linki | Info | Kontakt 

[grazingsheep.com  2002]