ARTYKUŁY   polski icon                         HOME :: LINKS                         english icon   ARTICLES

Inne Zasoby

Dołącz do nas na MeWe.com
Połącz się z Grazingsheep.com na platformie społecznościowej MeWe.

Interesujące Cytatay
Interesujące cytaty, które otwierają ludziom oczy.

Archiwum Głownej Strony
2017, 2015, 2014, 2011


 


Koronawirus - Planetarne Doświadczenie 2020

Pandemie w Historii
Pandemie w Historii, Visual Capitalist (użyte bez zgody autorów)

Grazingsheep.com / Publikacja: 2020.05 / Aktualizacja: 2020.05.15 / Language: Polish
 

"Jeśli zrobimy dobrą robotę w dziedzinie szczepionek, zdrowia i rozrodczości, to możemy zredukować światową populację o 10-15%"
- Bill Gates
 

Uwaga: Ponieważ mamy do czynienia z trwającą i zmienieniającą się sytuacją, ten artykuł będzie aktualizowany w miarę jak nowe informacje będą napływały i na ile czas pozwoli.

Wielu ludzi szuka odpowiedzi na temat tej obecnej tzw. pandemii. Podczas kiedy ten artykuł nie pretenduje do rangi profesjonalnej ekspertyzy, ma bardziej na uwadze zebranie znanych faktów, oficjalnych wypowiedzi, anomalii jak również przedstawienie alternatywnej edytorialnej opini na temat obecnej sytuacji.

 

Modele, przykłady i dymne zasłony

Powinniśmy zacząć od przesadzonych modeli. Widzieliśmy modele i przewidywania milionów śmiertelnych przypadków w samych USA, spowodowanych nowym korona wirusem.
Niektóre z tych przewidywań brały pod uwagę podjęcie drastycznych kroków i obostrzeń, z którymi mamy obecnie do czynienia. Nie można więc argumentować, że nie sprawdziły się jedynie dzięki tej "prawidłowej odpowiedzi" na problem. Raczej, ta drastyczna odpowiedź była podyktowana wyolbrzymionymi przewidywaniami i modelami opartymi na fałszywych założeniach. Obecnie możemy już dostrzec, jak to okrężne rozumowanie zaczyna zjadać własny ogon w mediach. Na zasadzie, że "uniknęliśmy katastrofy", "wyrównująca się krzywa", a wszystko dzięki temu, że rządy poszły na faszyzm i pogwałcenie naszych praw i wolności. Hura! Uratowała nas tyrania!

Co często tu widzimy, to uproszczone modele, skrzywione lub niekompletne dane, porównania i przykłady z historii cytowane przez media. Ta część narracji ma nas przekonać o właściwości kroków podjętych przez wiele rządów i regionów odnośnie pandemii. Jednak wiele z tych przykładów i modeli rozpada się pod lupą.

Może to być unaocznione faktem, że niektórzy eksperci i akademicy chcą użyć w swoich "przykładach" epidemię świńskiej grypy z 1918 roku w dwóch amerykańskich miastach; St. Louis and Filadelfi. Usiłują argumentować, że to dystans socjalny spowodował mniejszą śmiertelność w St. Louis podczas epidemii, niż w Filadelfi, gdzie to nie było praktykowane. Jeśli ktoś nie popatrzy głębiej, to może pozostać w tym przekonaniu po takim płytkim wyjaśnieniu. Jednak prawdziwym powodem tej różnicy był fakt, że zakażeni Amerykańscy żołnierze powracający z Europy najpierw zatrzymywali się na wschodnim wybrzeżu USA. Typowo, ich pierwszym portem była Filadelfia, gdzie odpoczywali i tamże przechodzili chorobę, zanim ruszyli dalej, do innych części kraju.

Dlaczego o tym mówimy? Aby dać czytelnikowi wyobrażenie o tym, jak nierzetelnie i tendencyjnie ten temat jest traktowany przez masowe media. Miejmy nadzieję, że będziemy się dowiadywać w nadchodzących miesiącach i latach o tych wszystkich kłamstwach, mistyfikacjach i oszustwach dokonywanych na naszych umysłach. Strach i niepewność są głównymi komponentami tego strumienia złych wieści zwykle z krajów i regionów, które są tradycyjnie skorumpowane i źle zarządzane (np. Nowy Jork, W. Brytania, Włochy, itd.). Inwestygacje dokonywane przez osobników i grupy (np. Project Veritas) ujawniają wyreżyserowaną naturę wielu "doniesień" i zaaranżowanych scen dla kamer mediów.

 

Popatrzmy na kilka liczb

Porównajmy kilka krajów; jakie kroki zaradcze zostały podjęte i kilka liczb.
Oto kilka krajów z porównywalną populacją. Liczby z 7 maja, 2020.

Szwajcaria – populacja: 8.5M – 30k+ infekcji / 1.8k+ śmierci
Podjęte kroki: zamknięcie społeczeństwa i inne restrykcje

Szwecja – populacja: 10M – 24.5k infekcji / 3k+ śmierci
Podjęte kroki: kwarantanny z własnej inicjatywy, dobrowolny distans socjalny, ochrona zagrożonych osób

Białoruś – populacja: 9.5M – 20k+ infekcji / 116 śmierci
Podjęte kroki: "pijcie wódkę, idźcie do sauny"

 

Nie zwracajcie uwagi na słonia w bawialni

Nie wszystkie kraje obdarły obywateli z ich praw, by ich "chronić" przed czymś. Wiele krajów, regionów i stanów na świecie podjęło inne, lub żadne, metody walki z pandemią. Niektóre, dlatego że nie miały takiej możliwości, jak w niektórych krajach afrykańskich, gdzie nałożenie nieludzkich restrykcji mogło się równać z eksterminacją swojej populacji. Inne, ponieważ nie widzą dowodów aby nazwać to zjawisko "pandemią".

Dla przykładu, co się stało na Białorusi. CNBC naśmiewa się z rady prezydenta, aby "pić wódkę i iść do sauny". Hej, CNBC, co wy doradzacie? Ach, no tak, "pozostańcie w zamknięciu, aż Bill Gates was wyszczepi swoim koktailem" ("wyszczepi", znaczy się, jak bydło). Rozważając liczby, lepiej zastosować radę białoruskich "dzikusów". Jeśli mamy wierzyć, że tyraniczne restrykcje działają, to Szwecja powinna widzieć dużo większą liczbę śmiertelnych przypadków spowodowanych wirusem niż Włochy (proporcjonalnie do populacji).

Podczas kiedy największe media grożą placem pod adresem Szwecji, brzmiąc jakby ten kraj "przeprowadzał eksperymenty na swojej populacji", rzeczywistość jest diametralnie odwrotna do takiej charakteryzacji. To nigdy wcześniej niestosowana i dziwaczna polityka zastosowana w tej sytuacji przez wiele rządów nosi znamiona chorego, globalnego eksperymentu.

Słyszeliśmy, że Afryka będzie mocno uderzona tą pandemią. Z wiadomych przyczyn panujących w wielu miejscach na tym kontynencie. Między innymi z braku odpowiednich infrastruktur, nieistniejącego systemu opieki zdrowotnej, problemów z utrzymaniem właściwej higieny, możliwością zachowania dystansu socjalnego, pozostawania w domu przez dłuższy czas, etc. W końcu, jaki sens miałoby trzymanie ludzi w domach ze słomy i gliny. Ale jakoś nie widzimy tysięcy, czy milionów martwych ludzi w wioskach, czy na ulicach miast w afrykańskich krajach z powodu korona wirusa.

Popatrzmy na interesujący przykład. Mianowicie, Senegal. Jest interesujący z paru powodów. Jeśli podążalibyśmy za narracją w odniesieniu do projekcji i modeli stworzonych przez różne instytuty, organizacje i media, to moglibyśmy być pod wrażeniem, że to brak jakiejś znaczącej komunikacji i transportu (tak jak my to rozumiemy) jest głównym czynnikiem hamującym wybuch katastrofalnej epidemii COVID-19 na kontynencie afrykańskim.

Czy jest tak w rzeczywistości, czy jest to logicznym założeniem? Owszem, nie mamy tam do czynienia z podróżowaniem na dużą skalę, w porównaniu z resztą świata. Równocześnie, nie oznacza to, że podróżowanie, czy to lotnicze, czy naziemne nie istnieje w Afryce. Natomiast transport i komunikacja lokalna odbywają się w mało sanitarnych warunkach, gdzie dystans socjalny graniczyłby z niemożliwością (wyobraźcie sobie 7-osobowy pojazd z dziesięcioma osobami na pokładzie). Widzimy od razu, że ten argument braku masowego podróżowania, będącego głównym hamulcem pandemii w Afryce, zaczyna się rozpadać przy bliższych oględzinach.

Zauważmy, że wystarczyła by jedna osoba-nosiciel, żeby zakazić cały region. Prawda? Jeśli mamy przyjąć oficjalne stwierdzenia na temat koronawirusa (poziom zakażalności, asymptomatyczni nosiciele, itd., itd.).

Inną przyczyną, dla której Senegal jest interesującym przykładem, to fakt, że przybywa tam dużo odwiedzających zarówno z Europy, jak i z Chin. Obecnie (14 maja) jest tam 2,1 tys. potwierdzonych przypadków koronawirusa i 21 zanotowanych przypadków śmiertelnych.

Bez masek, dystansu socjalnego, godzin policyjnych, pozostawania w domu i bez zbyt wysokich standardów sanitarnych. Ciągle czekamy, aby te różne modele stworzone przez media, WHO, CDC/ECDC, Neil'a Fergusona i Fauci'ego w końcu zaczęły poprawnie działać.

 

Co się działo przed wybuchem tej "pandemii"

Rzućmy okiem na kilka tylko wydarzeń, które miały miejsce przed tym cyrkiem.

  • 2015 - Bill Gates robi prezentację na TedTalk na temat "wiralnych pandemii na które nie jesteśmy przygotowani". Wirusem gwiazdą był tam nie inny, tylko koronawirus. Możecie znaleźć to wideo i zobaczyć go w tle, za plecami Gates’a.
  • 2015 – Gates spotyka się z Prezydentem Xi.
  • 2015 – Antoni Fauci jest jedną z osób związanych z przekazaniem $3.7M funduszy dla laboratorium standardu BSL-4 w Wuhan (autoryzowane przez prezydenta Baraka Obamę). Te fundusze miały być wykorzystane na badanie – tak, zgadliście – wirusa SARS-CoV-2. Te $3.7M jest najczęściej cytowaną kwotą, ale to nie był jedyny raz kiedy WIV (Wuhan Institute of Virology) otrzymał fundusze od rządu USA i Bill and Melinda Gates Foundation.
  • 2017 – Antoni Fauci wypowiedział znamienne słowa w publicznym przemówieniu. Mianowicie, że "prezydent stanie twarzą w twarz z nieoczekiwaną pandemią w nadchodzących latach”. Ciekawe, skąd on mógł to wiedzieć. Może ma gdzieś ukrytą maszynę czasu.
  • 2019 – w październiku, Bill Gates zorganizował dyskusję z zaproszonymi osobistościami i ekspertami, pod nazwą “Event 201” ("Wydarzenie 201"). Przedmiotem tej dyskusji i teoretycznej symulacji był wybuch pandemii koronawirusa (z przewidywaną liczbą śmierci ponad 60M).
  • 2019 - Później tego roku Netflix wydał serial TV pod tytułem “Pandemia”, w którym to Bill Gates “zbawia świat” swoimi szczepionkami.
  • 2019 - Na stronach USA Jobs (portal z otwartymi stanowiskami pracy oferowanymi przez rząd) znajdujemy wpis CDC z zapotrzebowaniem na "Public Health Advisor (Quarantine Program)" (pl: "Doradca [odnośnie] Zdrowia Publicznego (Program Kwarantanny)") - zauważcie daty
    USA Jobs Ad

 

--