ARTYKUŁY   polski icon                         HOME :: LINKS                         english icon   ARTICLES

Inne Zasoby

Dołącz do nas na MeWe.com
Połącz się z Grazingsheep.com na platformie społecznościowej MeWe.

Interesujące Cytatay
Interesujące cytaty, które otwierają ludziom oczy.

Archiwum Głownej Strony
2017, 2015, 2014, 2011


 


Nasze uaktualnienia RSS

Grazingsheep.com RSS Feed

Sun, 13 Feb 2022 21:50:10 PST
Pamiętamy wszyscy Johns Hopkins University, gdzie cały świat sprawdzał ile mamy nowych "zakażeń" i ile "śmierci" związanych z COVID-19? Od dekad ten uniwersyter jest zaangażowany w przeróżne badania...
Thu, 20 Jan 2022 23:53:30 PST
Na wniosek o udostępnienie danych statystycznych n/t śmierci spowodowanych wyłącznie chorobą COVID-19, brytyski urząd statystyczny,ONS (Office for National Statistics), udostępnił liczby zgonów...
Sun, 14 Dec 2021 20:53:30 PST
Obecnie, tzw. "zakażenia" są w Senegalu na poziomie zerowym. Media głównego nurtu załamują ręce, że ludzie w krajach afrykańskich wahają się brać szczepionkę...
Sun, 04 Jul 2021 20:01:15 PST
WhatsApp - własność Facebooka - został ukarany na rekordową sumę 267 milionów dolarów przez irlandzką organizację obserwującą użycie danych za nieuczciwe...
Sun, 21 Jun 2021 20:04:00 PST
CDC (Centers for Disease Control) jak również FDA (Food and Drugs Administration) odwołały test PCR firmy Innova. Wielka Brytania wydała ponad 3 miliardy funtów na ich zapotrzebowanie na te...


Iwan Panin: "Kochany Numerolog"

Koinonia House Online

Artykuł wydawnictwa Koinonia House

Autor: Chuck Missler, khouse.org, 1995.02 / Tłumaczenie: RKiver, GS, 1997 / Language: Polish
Oryginalny tytuł: Beloved Numerologist - evidence of design

Nieoceniona i niedoceniona praca Iwana Panina

 

Numeryczna struktura Biblii jest skrupulatnie studiowana, będąc przedmiotem studiów wydanych w wielu książkach i publikacjach w przeszłości. Ale żadne nie są tak prowokacyjne jak prace Dr. Iwana Panina.

Iwan Panin urodził się w Rosji, 12 grudnia 1855 roku. Ponieważ już w młodym wieku brał udział w spiskowaniu przeciw Carowi, był wygnany z kraju i po kilku latach studiów w Niemczech, udał się do Stanów Zjednoczonych i rozpoczął naukę na Harvard University. Po ukończeniu studiów w 1882 roku, zmienil orientację religijną z agnostycyzmu i przyjął chrześcijaństwo.

W 1890 odkrył niektóre z fenomenalnych matematycznych struktur zarówno w greckim tekscie Nowego Testamentu jak i w hebrajskim tekscie Starego Testamentu.

Miał poświęcić ponad 50 lat swego życia na żmudnych badaniach numerycznej struktury Pisma, produkując ponad 43 tys. szczegółowych, ręcznie spisanych stron analiz (wyczerpując swoje zdrowie w tym procesie). Odszedł by połączyć się z Panem w 87-tym roku swego życia, 30 października, 1942 roku.

 

Heptadyczna Struktura

Powtarzanie się liczby siedem - lub dokładnej wielokrotności siedem - jest odnalezione w całej Biblii i szeroko uznane. Sabat w siódmy dzień, siedem lat przybytku i siedem lat głodu w Egipcie, siedmiu kapłanów i siedem trąbek maszerujących wokół Jerycho, czy Rok Sabatu ziemi są dobrze znanymi przykładami.

Również Salomon budujący Świątynię przez siedem lat, Namaan czyszcząc się w rzece siedem razy i siedem świątyń, siedem stojaków pod lampy, siedem pieczęci, siedem trąbek, siedem misek, siedem gwiazd, itd, w Księdze Objawienia, wszystkie wskazują na konsekwentne pojawianie się liczby siedem.

Ale okazuje się, że możemy znaleźć dużo więcej pod powierzchnią tekstu. Iwan Panin zauważył zdumiewające numeryczne właściwości tekstu Biblii - zarówno w greckim Nowym Testamencie jak i w hebrajskim Starym Testamencie. Są nie tylko intrygującymi odkryciami - demonstrują również złożoność struktury będąc świadectwem nadnaturalnego pochodzenia!

 

Słownictwo

Jeden z najprostszych - i najbardziej prowokacyjnych - aspektów tekstu biblijnego jest używane słownictwo. Ilość różnych słów użytych w wierszu jest zwykle różna od sumarycznej/totalnej ilości słów w tym wierszu. Niektóre słowa są użyte wielokrotnie. Latwo jest użyc słownik 500 słów do napisania eseju składającego sie z 4000 słów.

 

Przykład

Pierwsze 17 wierszy Księgi Mateusza są logiczną całością, lub sekcją, która zajmuje się jednym głównym przedmiotem: genealogią Chrystusa. Zawiera 72 greckie słowa w tych pierwszych 17 wierszach. (Podział na wiersze jest dla wygody - dodany w 13-tym stuleciu).

Liczba rzeczowników jest dokładnie 56, lub 7 x 8.

Greckie słowo na "ten" występuje w tym ustępie najczęściej: dokładnie 56 razy, lub 7 x 8. Również liczba różnych form "ten" jest dokładnie 7.

W rzeczonym ustępie są dwie główne sekcje: wiersz 1-11 i 12-17. W pierwszej, głównej sekcji, zasób użytych słów jest 49, lub 7 x 7.

Dlaczego nie 48, albo 50?

Z tych 49 słów, liczba zaczynających się od samogłoski jest 28, lub 7 x 4. Liczba słów zaczynających się od spółgłoski jest 21, lub 7 x 3.

Sumaryczna liczba liter w tych 49 słowach jest 266, lub 7 x 38 - dokładnie! Liczba samogłosek w tych 266 literach wynosi 140, lub 7 x 20. Liczba spółgłosek wynosi 126, lub 7 x 18 - dokładnie.

Z tych 49 słów, liczba słów które pojawiają się więcej niż jeden raz wynosi 35, lub 7 x 5. Liczba słów pojawiających się tylko raz wynosi 14, lub 7 x 2. Liczba słów pojawiających się w tylko jednej formie wynosi dokładnie 42, lub 7 x 6. Liczba słów pojawiających się w więcej niż jednej formie jest również 7.

Liczba rzeczowników spośród tych 49 greckich słów wynosi 42, lub 7 x 6. Liczba słów które nie są rzeczownikami wynosi 7. Z tych rzeczowników 35, lub dokładnie 7 x 5, jest imionami własnymi. Te 35 imion własnych jest użytych 63 razy, lub 7 x 9. Ilość imion męskich wynosi dokładnie 28, lub 7 x 4. Te imiona męskie występują 56 razy, lub 7 x 8. Liczba imion, które nie są imionami męskimi wynosi 7.

Trzy kobiety są wspominane - Tamar, Rahab i Ruth. Liczba greckich liter w tych trzech imionach wynosi 14, 7 x 2.

Ilość rzeczowników złożonych wynosi 7. Ilość greckich liter w tych siedmiu rzeczownikach wynosi 49, lub 7 x 7.

Tylko jedno miasto jest wspomniane w tym ustępie: Babilon, który w języku greckim zawiera dokładnie 7 liter.

I tak dalej. [...]

 

Gematria

Jeszcze więcej właściwości można odnałeźć w numerycznej strukturze samych słów. Jak może wiecie, zarówno język hebrajski jak i grecki używa liter alfabetu dla wartości numerycznych. Więc pewne słowo - w greckim lub hebrajskim - ma swoją wartość numeryczną z dodania wartości liter w tym słowie. Studia wartości numerycznych słów nazywane są gematrią.

Ten zasób 72 słów daje gematryczną sumę 42364, lub 7 x 6052. Dokładnie. Jeśli jedna grecka litera zostałaby zmieniona, to by się nie mogło zdarzyć.

Te 72 słowa pojawiają się w 90 formach - niektóre w więcej niż w jednej formie. Numeryczna wartość tych 90 form wynosi 54075, lub 7 x 7725. Dokładnie.

Odkładamy teraz inne przykłady gematrycznych wartości biblijnego tekstu do kolejnych artykułow, ale staje się natychmiast oczywistym, że ukryte pod powierzchnią są aspekty planu, który nie może być przypadkiem. Pamiętaj, rabini mówią, że przypadek nie jest koszernym słowem!

 

Inne Implikacje

W wyżej opisanym wierszu są słowa, które nie pojawiają się nigdzie indziej w Nowym Testamencie. Pojawiają się 42 razy (7 x 6) i maja 126 liter (7 x 18). Jak to zostało zorganizowane?

Nawet jeśli Mateusz wymyślił tę charakterystykę dla swojej księgi, jak mógł wiedzieć, że te konkretne słowa - których jedyną charakterystyką jest, że nie wystepują one nigdzie indziej w Nowym Testamencie - nie miały być użyte przez innych pisarzy? Chyba że założymy absurdalną hipotezę, że się z nimi umówił, musiał mieć całą resztę Nowego Testamentu przed sobą kiedy pisał swoją księgę. Księga Mateusza musiała być więc napisana jako ostatnia.

Jeśli jednak tak jest, to Ksiega Marka wykazuje ten sam fenomen. Można wykazać, że musiała być napisana jako "ostatnia". Ten sam fenomen został odnaleziony w Ks. Łukasza. I Jana, Jakuba, Piotra, Judy i Pawła. Każdy musiał by napisać swoją księgę jako ostatni żeby zastosować te swoiste częstotliwości występowania słów w swoim tekscie! Możesz wykazać, że każda z ksiąg Nowego Testamentu musiałaby być "napisana jako ostatnia".

Nie ma ludzkiego wyjaśnienia dla tej niewiarygodnej i precyzyjnej struktury. To zostało zaplanowane w nadludzki sposób. Po prostu siadamy, wzdychamy i podziwiamy wspaniałe dzieło Boga, który dotrzymuje swoich obietnic.

I jesteśmy dłużni wdzieczność Dr. Iwanowi Paninowi za żmudne badania i poświęcenie pracy swego życia odkryciu tych zdumiewających zależności.

Czyż Bóg i Jego Słowo nie dostarczają nam interesującej "rozrywki"?

 


Noty:

1. McCormack, R., "The Heptadic Structure of Scripture", Marshall Brothers Ltd., London, 1923; E. W. Bullinger, Numbers of the Scriptures; F. W. Grant, The Numerical Bible (7 tomów); Browne, Ordo Saeculoreium, i więcej.

2. Iwan Panin (różne prace), "Bible Numerics",
P.O.Box 206, Waubaushene, Ontario, L0K 2C0.