ARTYKUŁY   polski icon                         HOME :: LINKS                         english icon   ARTICLES

Inne Zasoby

Dołącz do nas na MeWe.com
Połącz się z Grazingsheep.com na platformie społecznościowej MeWe.

Interesujące Cytatay
Interesujące cytaty, które otwierają ludziom oczy.

Archiwum Głownej Strony
2017, 2015, 2014, 2011"Sponsorzy"

Studio PlanArt
Mapy, Poligrafia, Web Design w Krakowie
www.planart.com.pl
 


Nasze uaktualnienia RSS

Grazingsheep.com RSS Feed

Sun, 19 Jul 2020 19:12:08 PST
Prezydent USA, Donald Trump, podpisał wniosek egzekucyjny H.R. 7440, Akt Autonomii Hong Kongu. Ten dekret prezydencki, podpisany 14-go czerwca ...
Fri, 05 Jun 2020 14:01:43 PST
Kanada przygotowuje się do masowych szczepień. 37 milionów strzykawek na 37.5 milionową populację można śmiało nazwać masowymi szczepieniami.
Sun, 24 May 2020 13:41:48 PST
Źródła do faktów na temat Covid-19, dostarczone przez ekspertów w tej dziedzinie, aby pomóc naszym czytelnikom w realistycznej ocenie ryzyka.
Sat, 23 May 2020 19:14:33 PST
W dziwacznym orwellowskim posunięciu, Facebook zablokował niezależną, alternatywną platformę wideo, Brighteon.com.
Wed, 20 May 2020 18:52:01 PST
Od kwietnia br. pojawiło się kilka ciekawych wywiadów, związanych z obecną tzw. pandemią, dzięki niezależnej internetowej stacji telewizyjnej, wRealu24.tv.


Unikalny Kod Osadzony w Obrazkach Facebook

Jedna z metod śledzenia

Opracowanie własne, Grazingsheep.com, 2019.11 / Language: Polish
 

Każde nasze poruszenie jest śledzone z naszym przyzwoleniem

 

Facebook Spy

Facebook osadza unikalny kod w obrazkach serwowanych na swoich stronach społecznościowych. Ten kod może być wykorzystany do różnych celów. Na przykład, do serwowania reklam w oparciu o pochodzenie obrazków, które ktoś umieszcza na swoim profilu, lub na innych platformach społecznościowych. Takie wykorzystanie możliwości precyzyjnej identyfikacji pochodzenia obrazków samo w sobie nie jest jeszcze końcem świata i wielu użytkowników platformy Facebook wzruszy ramionami i przejdzie nad tym do porządku dziennego. To był przykład względnie niewinnego wykorzystania tych możliwości. Pojawia się tutaj jednak problem prywatności. Przede wszystkim, użytkownicy nigdy nie są informowani, że ktoś będzie śledził ich poczynania z taką precyzją i będą pod mikroskopem poza tą platformą nie zdając sobie z tego sprawy. Użytkownik typowo dowiaduje się o naruszeniu swoich praw i prywatności dopiero po fakcie, kiedy sprawa nabiera rozgłosu w mediach, lub nigdy.

Facebook stał się synonimem naruszania prywatności swoich użytkowników. W tym roku ta korporacja została obarczona karą 5 miliardów dolarów przez FTC (Federal Trade Commission) w związku z oszukiwaniem swoich użytkowników odnośnie utrzymywania ich osobistych danych w prywatności. Wiele z problemów tej platformy było znanych od lat. Jednakże wyraźnie uwidoczniły się one w 2016 roku, kiedy Facebook (wraz z ich Instagram i WhatsUp) zaczął cenzurować użytkowników, konta i kanały organizacji o poglądach konserwatywnych, prawicowych, czy choćby po prostu zdroworozsądkowych. Oczywiście nie odbywało się to w próżni. Takie platformy jak Twitter, Google (Youtube) i inne z grupy "big tech" stały się częścią tego nowego systemu a la Stasi w byłym NRD. Jak badacze twierdzą, Facebook zaczęło umieszczać swój identyfikator w obrazkach w tym samym roku.

Mimo tej największej kary w historii FTC i innych posunięć w kierunku ukrócenia zasięgu władzy Facebook (i im podobnych), nie mamy dobrej odpowiedzi na pytanie, jakie nowe i bardziej wyrafinowane metody kontroli i śledzenia użytkowników będą użyte przeciwko nam jutro. Obecnie odzywają się już głosy na temat sztucznej inteligencji (AI) mogącej osadzać tzw. metadata w obrazkach i innego typu dokumentach bardzo perfidnymi i trudnymi do wykrycia metodami.